21 czerwca 2019 Brak komentarzy admin Mikołaj , , ,

Banki mają do zaoferowania swoim klientom szeroki wachlarz usług. Polacy chętnie korzystają z zaciągania zobowiązań finansowych najróżniejszego typu. Produktów finansowych jest tak dużo, że dobrze jest mieć rozeznanie się na rynku, aby uzyskać odpowiedź, jaki kredyt będzie dla nas najlepszym wyborem z możliwych.

Prowadząc własną firmę potrzebujemy środków finansowych na jej rozkręcenie oraz w inwestowanie w nowoczesną technologię. Bez niej trudno być konkurencyjnym na rynku i zdobywać nowych klientów. Kredyt długoterminowy jest jedną z tych alternatyw, które mamy w tym momencie do dyspozycji. Wielu przedsiębiorców stawia sobie poważne cele biznesowe, ale nie ma własnego wkładu, dzięki któremu mogłoby sfinansować swoje zakupy. Najczęściej kredyt tego rodzaju zaciągany jest w celu wykupu sprzętu z leasing, zakupu maszyn oraz urządzeń do produkcji. Ważna jest też kampania marketingowa w wielu płaszczyznach, co również może być finansowane z tego rodzaju wsparcia finansowego.

Dlaczego kredyt dla firmy jest tak popularne wśród przedsiębiorców? Obecnie banki walcząc o klienta muszą liczyć się z koniecznością rywalizacji pomiędzy sobą. W efekcie tego, oprocentowanie nie jest już tak wysokie jak kiedyś. To z pewnością może zachęcić potencjalnych kredytobiorców do złożenie odpowiednich dokumentów. Warto dodać, że otrzymując kredyt, firma ma możliwość wydania pieniędzy wedle swojego uznania. Nie ma wtedy potrzeby trzymania się ściśle ustaleń zawartych z bankiem w umowie kredytowej. Przedsiębiorca ma dowolność w rozporządzaniu pieniędzmi. Kredyt długoterminowy rozłożony jest na wiele lat, dlatego oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku kredytów krótkoterminowych. Zmniejsza to na pewno ryzyko nietrafionej inwestycji i rozłożenie ewentualnej straty na mniejsze i mniej bolesne z punktu widzenia funkcjonowania firmy raty. Raty są niskie i przewidywalne, dlatego jest w bardzo prosty sposób można uwzględnić je w swoim budżecie rocznym.
Kredyty krótkoterminowe z kolei przeznaczane są raczej na realizowanie potrzeb konsumpcyjnych. Są one zdecydowane wyżej oprocentowane, ponieważ zaciąga się je na krótszy okres czasu i na mniejsze sumy.

Najczęściej wydawane są na zakup sprzętu elektronicznego, organizację wesela czy też na sfinansowanie urlopu. Kredyt krótkoterminowy udzielany jest z reguły maksymalnie do jednego roku. W Polsce najpopularniejszą formą takiego wsparcia finansowego są tak zwane chwilówki. Aby je otrzymać praktycznie nie trzeba spełniać żadnych większych wymagań. Konieczne jest jedynie podanie swojego dokumentu tożsamości. Gotówkę można otrzymać natychmiast po złożeniu wniosku. Obecnie nie ma też problemów z wypełnieniem stosownego wniosku przez Internet i otrzymanie pieniędzy na wskazane na siebie konto bankowe. Z tego rozwiązania korzysta coraz więcej kredytobiorców. Eksperci od rynku bankowego uważają, że taka forma zaciągania zobowiązań sukcesywnie będzie zdobywać rynek, wypierając z niego tradycyjne produkty bankowe dostępne w oddziałąch bankowych.