25 listopada 2020 Brak komentarzy admin Mikołaj , ,

Zakupy są tym trudniejsze, im bardziej specjalistycznych produktów zaczynasz na nich szukać. Tylko w teorii wybór urządzeń elektronicznych jest w dzisiejszych czasach prosty. Oczywiście jest on łatwiejszy niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu, bo dziś większość z nich znajdujesz po prostu w Internecie, ale nieraz bywa tak, że im więcej opcji masz do wyboru, tym trudniej jest ci określić, które terminale płatnicze czy komputery zadziałałyby odpowiednio właśnie w twojej firmie. W tym tekście skupimy się jednak na samych kasach fiskalnych. Sprawdzimy, jak uniknąć pewnych błędów, przez które mógłbyś zupełnie przypadkowo kupić sprzęt kiepskiej jakości.

Jeszcze przed zakupem koniecznie powinieneś poświęcić trochę czasu na oszacowanie i przejrzenie swojej bazy towarowej. Mówiąc wprost – musisz znać swoją ofertę. Musisz wiedzieć, czym dysponujesz i co sprzedajesz oraz ile tego posiadasz. Jeżeli niewłaściwie to wszystko oszacujesz i nie przygotujesz sobie wstępnej bazy towarowej, może cię później okazać, że wybierzesz model kasy niedopasowany do własnych potrzeb. Pamiętaj, że z takiego sprzętu będziesz korzystać przynajmniej przez pięć kolejnych lat. Jeżeli więc zaniżysz swoją bazę towarów, może się okazać, że to on uniemożliwi ci rozszerzenie oferty produktów. A zawsze warto się przecież rozwijać. Nie zakładaj więc, że za dwa czy trzy lata twoja firma będzie wyglądać dokładnie tak samo jak teraz. Najprawdopodobniej ulegnie ona totalnemu przeobrażeniu. Być może rozszerzy swój zakres usług albo powiększy ilość produktów występujących w jej ofercie.

Kasy fiskalne dzielimy również na te mobilne oraz stacjonarne. No i teraz większość przedsiębiorców uzna zapewne, że to te drugie będą dla nich w zupełności wystarczające. A niekoniecznie tak musi być. Nie zakładaj, że w przyszłości nie będziesz potrzebować urządzeń mobilnych, które wszędzie można zabrać ze sobą. Prowadząc typową działalność usługową, istnieje duże prawdopodobieństwo, że lokalizacja firmy wielokrotnie ulegnie zmianie. Niektóre branże wręcz wymagają wystawiania paragonów w różnych miejscach. Jeżeli świadczysz chociażby usługi budowlane, prawdopodobnie sam dojeżdżasz do swoich klientów i nierzadko bezpośrednio u nich wystawiasz wszystkie niezbędne dokumenty. W przypadku takich działalności kasa przenośna zawsze będzie lepszym wyborem. Oczywiście może ona też odgrywać rolę klasycznej kasy stacjonarnym. Oferuje ci dwie rzeczy w jednym. Zakup takiej kasy przeważnie bywa więc opłacalny.

Zwracaj też uwagę na liczne dodatkowe funkcje. Jeżeli natomiast dojdziesz do wniosku, że żadna kasa fiskalna z tych występujących na rynku nie jest w stanie sprostać twoim wysokim wymaganiom, spójrz jeszcze na drukarki fiskalne, które potrafią zastąpić ten podstawowy sprzęt. Wysoka funkcjonalność jest kluczową cechą najlepszych urządzeń. Niektóre modele sprawiają, że sama sprzedaż produktów może przebiegać płynniej i efektywniej. One po prostu ułatwiają ci życie. Za każdą dodatkową funkcję warto więc dodatkowo zapłacić.