25 listopada 2020 Brak komentarzy admin Mikołaj , ,

We współczesnym świecie coraz rzadziej posługujemy się gotówką. Metody płatności znacznie się zmieniły na przestrzeni lat. Jeszcze stosunkowo niedawno zwykła karta kredytowa czy płatnicza wydawała się nowością. Dzisiaj jednak już tak nie jest. Obecnie najbardziej popularny jest blik, który z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularny. Nic w tym dziwnego, ponieważ blikiem można bezpiecznie płacić wszędzie. Za pomocą blika bez problemu zapłacimy za zakupy w stacjonarnym sklepie oraz w sieci. Ten system umożliwia nam również wykonanie szybkich przelewów międzybankowych oraz pozwala na wyciągnięcie gotówki z bankomatu. Z całą pewnością jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Jednak niektórzy obawiają się takiej metody płatności. Zazwyczaj wynika to z tego, że jeszcze z niej nie korzystali i nie wiedzą dokładnie w jaki sposób to działa. Do wszystkich nowości trzeba bowiem się przyzwyczaić. Jedni bardzo chętnie i szybko korzystają z nowoczesnych rozwiązań, a innym zajmuje to trochę więcej czasu.

Płatność blikiem jest jednak naprawdę bardzo prosta. Wystarczy, że na swój smartfon ściągniemy odpowiednią aplikację, która będzie generować kody umożliwiające nam płatność. Właśnie dzięki temu ta metoda płatności jest bezpieczna. Jest również wygodna, ponieważ nawet nie musimy posiadać fizycznie karty płatniczej, żeby zapłacić zbliżeniowo za zakupy w każdym sklepie. Wystarczy bowiem, że posiadamy telefon komórkowy z dostępem do Internetu. Taki telefon dzisiaj posiada praktycznie każdy, więc nie stanowi to większego problemu. Należy jedynie pobrać na telefon aplikację i po prostu przekonać się do takiej metody płatności. Jeżeli chociaż raz spróbujemy zapłacić blikiem, to z całą pewnością przekonamy się, że jest to bardzo wygodna i szybka metoda. Z czasem zapewne jedynie w ten sposób będziemy płacić za wszystkie zakupy, więc warto ten system poznać już teraz. Trzeba podążać za nowoczesnością, ponieważ inaczej możemy zostać w tyle. Nowoczesne rozwiązania są zresztą wprowadzane po to, żeby ułatwiać nam życie, więc tym bardziej powinniśmy z nich korzystać.

Aplikacja do płatności blikiem umożliwia nam oczywiście również płatności zbliżeniowe. Wystarczy, że zbliżymy telefon komórkowy do terminala płatniczego i już mamy zapłacone za zakupy. Oczywiście jeżeli wcześniej zostanie wygenerowany kod zabezpieczający. Taka płatność zajmuje bardzo mało czasu i każdy potrafi obsłużyć aplikację, która jest wyjątkowo intuicyjna. Jeżeli jeszcze nie próbowaliśmy tej metody płatności, to warto to zmienić. Jeśli się do niej nie przekonamy, to przecież nie musimy z niej korzystać. Możemy nadal bez problemu płacić za zakupy w tradycyjny sposób. Póki co mamy taką możliwość, ale musimy liczyć się z tym, że w przyszłości być może tak nie będzie. Co pewien czas bowiem pojawiają się nowości i należy się do nich po pewnym czasie przyzwyczaić, ponieważ może się okazać, że po prostu nie będzie innego wyjścia. Pojawia się coś nowego, więc stare metody przestają funkcjonować i stają się niepotrzebne.