15 października 2019 Brak komentarzy admin Mikołaj , , ,

Pierwszy biznes to trudne wyzwanie dla każdego młodego człowieka. Sam proces zakładania firmy wbrew pozorom nie jest trudny. Warto jednak wszystkie działania wykonywać krok po kroku, aby uniknąć problemów. Dobrym pomysłem jest stworzenie biznes planu i ścisłe trzymanie się go.

Chcąc otworzyć własną działalność gospodarczą w pierwszym kroku należy dokładnie określić profil swojej działalności. W tym celu warto przeprowadzić szczegółową analizę rynku, która w krótkim czasie pozwoli ocenić na jakie usługi i produkty jest największe zapotrzebowanie. Takie działanie zwiększy szansę firmy na rozwój i pozyskiwanie klientów.

Większość formalności można wypełnić przez internet. Na portalu CEIDG konieczne jest wypełnienie wniosku i podanie podstawowych informacji.

W formularzu należy podać między innymi dane właściciela firmy, dane osoby, która zajmuje się księgowością, a także adres siedziby firmy i numer NIP. Po kilku dniach przedsiębiorcy zostanie nadany numer REGON.

Wybór odpowiedniego biura księgowego ma ogromne znaczenie. Specjalista zajmuje się finansami firmy, pilnuje terminów, wystawia faktury oraz druki do płatności.

Konieczne jest również wypełnienie podstawowych druków w Urzędzie Skarbowym i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Do ubezpieczenia zdrowotnego można dopisać również członka najbliższej rodziny. W tym celu konieczne jest wypełnienie specjalnego wniosku.

Oczywiście rozkręcenie własnego biznesu wymaga sporego nakładu finansowego. Wiele osób nie ma wystarczających oszczędności aby zakupić towar, maszyny i wydzierżawić lokal.

Doskonałym rozwiązaniem tego problemu są pożyczki firmowe.

Znane i renomowane banki wychodzą na przeciw oczekiwaniom młodych przedsiębiorców i dostosowują swoje oferty do ich konkretnych potrzeb.

Wstępny formularz można przesłać poprzez stronę internetową banku. W ciągu kilku godzin z zainteresowaną osobą skontaktuje się z pracownik z najbliższego oddziału banku.

Kalkulator pożyczki dostępny w internecie pozwoli obliczyć wysokość i ilość rat, aby spłacanie nie było zbytnim obciążeniem dla firmowego budżetu. Większość pożyczek jest nisko oprocentowana co jest niewątpliwą zaletą.

Czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku wynosi kilka dni. Po otrzymaniu decyzji pieniądze przelewane są na konto klienta w ciągu kilku godzin.

Młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć również na obniżoną składkę ZUS przez kilka pierwszych miesięcy działalności swojej firmy. Składka przez ten czas wynosi jedynie kilkaset złotych. Z całą pewności jest to ogromne ułatwienie dla początkującego właściciela firmy.

Każda firma potrzebuje również odpowiedniej reklamy aby trafiać do jak największego grona odbiorców. Agencje reklamowe posiadają niezwykle bogatą ofertę. W zakresie świadczonych usług znaleźć można miedzy innymi druk ulotek, wizytówek i plakatów, produkcję odzieży firmowej i gadżetów reklamowych oraz reklamę zewnętrzną, jak na przykład banery, bilbordy, oklejanie witryn i produkcja podświetlanych kasetonów. Warto zadbać również o marketing w internecie.